Paskelbta Pakomentuoti

Graffiti „Džemas“ Kaunas

Graffiti "Džemmas" Kaunas

   Vis labiau augančią Kauno galeriją, po atviru dangum, netrukus papildys nauji kūriniai. Kaunas gatvės meno entuziastams paruošė staigmeną – atvėrė net dvi naujas legalias piešimo sienas. Vieną iš jų esančią Kalniečių parke, kūrėjai jau išbandė, čia vyko gatvės meno festivalis.

    Kaune turime stiprią gatvės meno kultūrą ir stiprius ją palaikančius gatvės menininkus. Kartais menininkams norisi tiesiog išlieti savo fantaziją, be papildomų derinimų ir intensyvaus planavimo, o pradedantiesiems reikia erdvės mokytis.

Jau antrus metus Kaune veikia platforma „Gyvos sienos“, padedanti gatvės menininkams ir piešinių ant savo pastatų norintiems kauniečiams surasti vieni kitus. Ji išsprendė iki tol egzistavusią legalių sienų problemą.

Vis tik pradedantiesiems arba tiesiog laisvo piešimo be papildomų derinimų pasiilgusiems menininkams iki šiol mieste buvo skirta tik viena erdvė – Nemuno krantinės siena ties požemine perėja Kaunakiemo gatvės link. Ja piešimo entuziastai aktyviai naudojasi jau ne vienerius metus, todėl ir laisvų plotų ten nebeliko.

Nuo šiol laisvam menininkų piešimui atsiveria dar dvi iki šiol buvusios pilkos ir nuobodžios sienos. Viena jų – išorinė pastatų komplekso esančio Savanorių pr. 339A, siena žvelgianti į vaikų žaidimų aikštelę Kalniečių parke. Kita lauko piešiniams skirta  siena – ilgoji tvoros atkarpa esanti tarp Europos pr. 47 ir 49 numeriais pažymėtų pastatų (nuo vieno tvoros tarpo iki kito). Šias sienas į menininkų rankas patikėjo jų savininkės – bendrovės „Kauno parkas“ ir „Kauno aviacijos gamykla“.

Legalių piešimo sienų atidarymo proga šeštadienį, Kalniečių parko šurmulį paįvairino dažų flakonėlių purškimo garsai. Čia visą dieną vyko Graffiti Džemas (gatvės meno festivalis).

Ant naujosios legalios sienos 12 profesionalių gatvės menininkų iš visos Lietuvos išliejo savo fantaziją ir kauniečiams paliko 10 naujų gatvės meno kūrinių.

Kauniečiai galėjo ne tik stebėti kaip meno kūriniai gimsta profesionalų rankomis, bet ir patys išbandyti savo jėgas. Menininkai praeivius kvietė čiupti dažų flakonėlį ir patiems pajusti kaip piešimas ant sienos atrodo pačių piešėjų akimis.

Renginio organizatoriai pritarė, kad įdomiausia – pamatyti kiekvieno menininko savitą stilių. Jų manymu Kauno gatvės meno kultūros kokybė per pastaruosius metus itin pagerėjo, priverčia susimąstyti ir stengtis gyventi kūrybiškiau.

Parašykite komentarą